Hejka! Bardzo miło mi widzieć Cię na moim blogu.

Nazywam się Marta Hennig i jestem trenerem przygotowania motorycznego, instruktorem fitness, trenerem personalnym i byłą sprinterką. Dla Ciebie jednak mogę być po prostu Martą 🙂 

Istnieję na blogu i w social mediach, bo chciałam udowodnić, że bycie fit nie musi być trudne. Ba: bycie w formie i trwanie w zdrowiu może być nawet przyjemne! Bez wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, bez zakazów, nakazów i doby, która rozciąga się jak guma od legginsów. Chcę udowodnić, że być fit może być każdy – niezależnie od wieku i grubości portfela. Mam nadzieję, że ze mną i z moimi zestawami ćwiczeń sam przekonasz się na własnej skórze, że można być codziennie fit – i to bez spiny!

MOJA HISTORIA

Jestem byłym sportowcem. Sport był częścią mojego życia od zawsze. Pochodzę ze sportowej rodziny, w której każdy wcześniej czy później zahaczył o aktywność fizyczną. Szczególnie zaś moja siostra, Anita, która była świetną sprinterką i moją największą inspiracją. To ona zaprowadziła mnie w szóstej klasie podstawówki na treningi lekkoatletyczne i zaszczepiła we mnie kompletną miłość do sportu.Marta Hennig Codziennie Fit

Ponad osiem lat trenowałam sport wyczynowo, trenując lekką atletykę.  Przez wiele lat byłam członkiem kadry województwa lubuskiego, reprezentując klub ZLKL Zielona Góra, na studiach – AZS AWF Wrocław.

Byłam sprinterką, a moje koronne dyscypliny to 100 i 200 metrów.

Przygodę z wyczynowym sportem zakończyłam w 2014 roku, decydując się na rozwinięcie swojej działalności jako trener, pomagając innym uzyskać zdrowie i dobrą formę. To nie była łatwa decyzja; wręcz przeciwnie. Marta Hennig Codziennie FitCały czas tęsknię za wyczynowym sportem, jednak wymaga on tylu poświęceń, że raczej nie dałabym rady realizować reszty moich planów. Lekkoatletykę będę jednak zawsze uważać za królową sportu. Z tego powodu szkolę się też jako instruktor lekkiej atletyki i bardzo chętnie polecam elementy treningu lekkoatletycznego każdemu, kto chciałby wycisnąć z siebie jak najwięcej.

Jeśli interesują cię moje początki ze sportem, możesz zobaczyć wideo na ten temat:

KIM JESTEM?

  • Aktualnie mam 22 lata i kończę właśnie studia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku Sport (specjalizacja: trener przygotowania motorycznego).
  • Skończyłam licencjat z dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim.
  • Mam też tytuł trenera personalnego oraz instruktora fitness (tytuły: Professional Aerobics&Step Instructor, Professional Aerobics Choreography Instructor, Professional TBC Instructor, Professional Stretching Instructor).

    Marta Hennig Codziennie Fit

    fot. Fotografia dla Biznesu

  • Po zakończeniu studiów będę także instruktorem lekkiej atletyki;
  • Prywatnie jestem bardzo zwykłą dziewczyną, która kocha się śmiać, pije za dużo herbaty i uwielbia pisać, czytać i organizować sobie czas. Jestem też jedną z tych osób, która zawsze ma milion zeszytów, bo nie potrafi przestać ich kupować.
  • W wolnym czasie, jeśli nie ćwiczę bądź nie biegam, to gram w Simsy, gry taneczne na Kinect, bądź czytam kolejne książki (potrafię być prawdziwym molem książkowym).

TRENUJ ZE MNĄ

Na swoim kanale na youtube udostępniam zestawy ćwiczeń i pełne treningi, które spokojnie możesz wykonywać w domu – sprawdź to!


MOJA FILOZOFIA

Zdrowe życie i bycie fit nie jest jednak dla mnie czymś świętym. Nie aspiruję do bycia fitmaniaczką. Nie odmawiam sobie wszystkiego. 

Marta Hennig Codziennie Fit

fot. Agata Matulka (http://fotografiadlabiznesu.pl)

Nie rozpaczam i nie dręczą mnie wyrzuty sumienia, jeśli nie zrobię treningu. Czasami się zdarza, prawda? Ćwiczę i jem zdrowo dla siebie i podchodzę do tego na luzie. W końcu jesteśmy ludźmi, a nie fit-robotami. Zdrowy tryb życia jest na zawsze.

I właśnie po to powstał ten blog. Żebyś Ty, czytelniku, też zrozumiał, że to wszystko, całe to bycie fit, zdrowym, sprawnym, szczupłym – to wszystko można osiągnąć bez spinania się i niepotrzebnych wyrzutów sumienia. Ba – zdrowy tryb życia może być przyjemny, i to bardzo!

Stawiam na profesjonalizm. Jestem trenerem, który ciągle się kształci, czyta, uczy i pochłania wiedzę. Wierzę, że dobry trener to taki, który cały czas chce wiedzieć więcej i nie entuzjazmuje się byle nowinką. Moje treningi i sposób żywienia są przede wszystkim przyjemne, bezpieczne i skuteczne.

ZNAJDZIESZ MNIE

MARTA W MEDIACH

Byłam gościem jednego z odcinków Teleranka (mój występ od 19:50):

bez-nazwy-2

Prowadziłam wykłady i trening w ramach Dni Sportu organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu:

Nagrałam także kilka materiałów dla Polska Biega:

 

Mam nadzieję, że teraz już się poznaliśmy. Przybij piątkę!