Marta Hennig

Hejka! Bardzo miło mi widzieć Cię na moim blogu!

KIM JESTEM?

Nazywam się Marta Hennig, mam 24 lata i jestem trenerem przygotowania motorycznego, trenerem personalnym, instruktorem fitness i instruktorem lekkiej atletyki. Sport od samego początku był jedną z najważniejszych części mojego życia – prawie 9 lat trenowałam lekką atletykę, a teraz sama trenuję innych. 

Skończyłam kierunek Sport (specjalizacja: trener przygotowania motorycznego) na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

  • W 2017 roku wygrałam konkurs organizowany przez magazyn Women’s Health na Next Fitness Star. Stało się też dzięki moim czytelnikom, którzy oddali na mnie 40 tysięcy głosów w ciągu trwania całego konkursu!
  • Mam tytuł trenera personalnego oraz instruktora fitness (tytuły: Professional Aerobics&Step Instructor, Professional Aerobics Choreography Instructor, Professional TBC Instructor, Professional Stretching Instructor).
  • Mam także tytuł instruktora lekkiej atletyki.
  • Oraz tytuł trenera przygotowania motorycznego.

Istnieję na blogu i w social mediach, bo chciałam udowodnić, że bycie fit nie musi być trudne. Ba: bycie w formie i trwanie w zdrowiu może być nawet przyjemne! Bez wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, bez zakazów, nakazów i doby, która rozciąga się jak guma od legginsów. Chcę udowodnić, że być fit może być każdy – niezależnie od wieku i grubości portfela. Mam nadzieję, że ze mną i z moimi zestawami ćwiczeń sam przekonasz się na własnej skórze, że można być codziennie fit – i to bez spiny!

MOJA HISTORIA

Jestem byłym sportowcem. Sport był częścią mojego życia od zawsze. Pochodzę ze sportowej rodziny, w której każdy wcześniej czy później zahaczył o aktywność fizyczną. Szczególnie zaś moja siostra, Anita, która była świetną sprinterką i moją największą inspiracją. To ona zaprowadziła mnie w szóstej klasie podstawówki na treningi lekkoatletyczne i zaszczepiła we mnie kompletną miłość do sportu.Marta Hennig Codziennie Fit

Ponad osiem lat trenowałam sport wyczynowo, trenując lekką atletykę (sprint – 100 i 200 m).  Przez wiele lat byłam członkiem kadry województwa lubuskiego, reprezentując klub ZLKL Zielona Góra, na studiach – AZS AWF Wrocław. Przygodę z wyczynowym sportem zakończyłam w 2014 roku, decydując się na rozwinięcie swojej działalności jako trener, pomagając innym uzyskać zdrowie i dobrą formę. 

Jeśli interesują cię moje początki ze sportem, możesz zobaczyć wideo na ten temat:

TRENUJ ZE MNĄ

Na swoim kanale na youtube udostępniam zestawy ćwiczeń i pełne treningi, które spokojnie możesz wykonywać w domu – sprawdź to!


MOJA FILOZOFIA

Zdrowe życie i bycie fit nie jest jednak dla mnie czymś świętym. Nie aspiruję do bycia fitmaniaczką. Nie odmawiam sobie wszystkiego. 

Nie rozpaczam i nie dręczą mnie wyrzuty sumienia, jeśli nie zrobię treningu. Czasami się zdarza, prawda? Ćwiczę i jem zdrowo dla siebie i podchodzę do tego na luzie. W końcu jesteśmy ludźmi, a nie fit-robotami. Zdrowy tryb życia jest na zawsze.

I właśnie po to powstał ten blog. Żebyś Ty, czytelniku, też zrozumiał, że to wszystko, całe to bycie fit, zdrowym, sprawnym, szczupłym – to wszystko można osiągnąć bez spinania się i niepotrzebnych wyrzutów sumienia. Ba – zdrowy tryb życia może być przyjemny, i to bardzo!

Stawiam na profesjonalizm. Jestem trenerem, który ciągle się kształci, czyta, uczy i pochłania wiedzę. Wierzę, że dobry trener to taki, który cały czas chce wiedzieć więcej i nie entuzjazmuje się byle nowinką. Moje treningi i sposób żywienia są przede wszystkim przyjemne, bezpieczne i skuteczne.

MOJA KSIĄŻKA

Pomysł na książkę zrodził się na początku 2016 roku. Wiele razy zasypywaliście mnie tymi samymi pytaniami – o odchudzanie, o odżywianie, o ćwiczenia. Zauważyłam, że nie ma książki na rynku, która rzeczywiście byłaby takim poradnikiem – jak zacząć, co robić, jak w ogóle wystartować ze zdrowym trybem życia, która jednocześnie oprócz zwykłych motywacyjnych haseł łączyłaby teorię i wiedzę – sprawdzoną i pewną.

Wtedy postanowiłam, że ja taką książkę napiszę. I tak powstało „Codziennie Fit” – pierwsza książka, będąca kompendium wiedzy na temat aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.

ZOBACZ KSIĄŻKĘ TUTAJ

 

ZNAJDZIESZ MNIE

Mam nadzieję, że teraz już się poznaliśmy. Przybij piątkę!